LG 50UM767H 50 Inch 3840 x 2160 Pixels 4K Ultra HD HDMI USB Pro:Centric Commercial Smart TV
Category Televisions
8LG50UM767H 8LG50UM767H
8LG50UM767H 8LG50UM767H
8LG50UM767H 8LG50UM767H
Product Code: 8LG50UM767H
Category Televisions
Manufacturer LG Electronics
Description
With a slim design, the UM767H series integrates smoothly into all interiors.
Specifications
Lead Time
1
Brand
LG
Built In Speakers
Yes
Categories
Meeting & Exhibition
Category
Televisions
Colour
Ashed Blue
Dimensions
1,123 x 652 x 29.7 mm
Dimensions with Stand
1,123 x 708 x 303 mm
HD-Ready
4k Ultra Hd
Hospitality Features
Yes
Manufacturer
LG Electronics
Resolution
3840x2160
Size
50in
Smart TV
Type
Televisions
VESA Compatible
200x200mm
Weight
13kg
Weight with Stand
16.2kg
Compare
8LG50UM767H 8LG50UM767H
8LG50UM767H 8LG50UM767H
8LG50UM767H 8LG50UM767H
Product Code: 8LG50UM767H
Manufacturer LG Electronics
Description
Specifications
Lead Time
1
Brand
LG
Built In Speakers
Categories
Meeting & Exhibition
Category
Colour
Ashed Blue
Dimensions
1,123 x 652 x 29.7 mm
Dimensions with Stand
1,123 x 708 x 303 mm
HD-Ready
4k Ultra Hd
Hospitality Features
Manufacturer
LG Electronics
Resolution
3840x2160
Size
50in
Smart TV
Type
VESA Compatible
200x200mm