LG B1 OLED55B16LA 55 Inch 3840 x 2160 4K Ultra HD Resolution IQ HDR10 OLED Smart TV Black
Category Televisions
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
Product Code: 8LGOLED55B16LA
Category Televisions
Manufacturer LG Electronics
Description
Specifications
Lead Time
2
Brand
LG
Built In Speakers
40W (WF: 20W, 10W per Channel)
Categories
Meeting & Exhibition
Category
Televisions
Colour
Black
Dimensions
1228x46.9x706mm
Dimensions with Stand
1228x246x744mm
Integrated DVD
No
Manufacturer
LG Electronics
Resolution
3840x2160
Screen Type
Led
Size
55in
Smart TV
Yes
Type
Televisions
Warranty
12 Months Part and Labour Warranty
Weight
18.9kg
Compare
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
8LGOLED55B16LA 8LGOLED55B16LA
Product Code: 8LGOLED55B16LA
Manufacturer LG Electronics
Description
Specifications
Lead Time
2
Brand
LG
Built In Speakers
40W (WF: 20W, 10W per Channel)
Categories
Meeting & Exhibition
Category
Colour
Black
Dimensions
1228x46.9x706mm
Dimensions with Stand
1228x246x744mm
Integrated DVD
No
Manufacturer
LG Electronics
Resolution
3840x2160
Screen Type
Led
Size
55in