Category Televisions
8LGOLED55G16LA 8LGOLED55G16LA
8LGOLED55G16LA 8LGOLED55G16LA
8LGOLED55G16LA 8LGOLED55G16LA
8LGOLED55G16LA 8LGOLED55G16LA
Product Code: 8LGOLED55G16LA
Category Televisions
Manufacturer LG Electronics
Description
Specifications
Lead Time
2
Brand
LG
Built In Speakers
60W (WF: 20W, 10W per Channel)
Categories
Meeting & Exhibition
Category
Televisions
Colour
Black
Dimensions
1225x23.1x706mm
Dimensions with Stand
1225x271x765mm
HD-Ready
Yes
Integrated DVD
No
Manufacturer
LG Electronics
Resolution
3840x2160
Screen Type
Oled
Size
55in
Smart TV
Yes
Type
Televisions
Warranty
12 Months Parts and Labour & 5 Year Limited Parts and Labour Panel Warranty
Weight
21.8kg
Compare
8LGOLED55G16LA 8LGOLED55G16LA
8LGOLED55G16LA 8LGOLED55G16LA
8LGOLED55G16LA 8LGOLED55G16LA
8LGOLED55G16LA 8LGOLED55G16LA
Product Code: 8LGOLED55G16LA
Manufacturer LG Electronics
Description
Specifications
Lead Time
2
Brand
LG
Built In Speakers
60W (WF: 20W, 10W per Channel)
Categories
Meeting & Exhibition
Category
Colour
Black
Dimensions
1225x23.1x706mm
Dimensions with Stand
1225x271x765mm
HD-Ready
Integrated DVD
No
Manufacturer
LG Electronics
Resolution
3840x2160
Screen Type
Oled
Size
55in